Something went wrong.

We've been notified of this error.

Need help? Check out our Help Centre.

Weddings - Lets get you glam for your Special Day!


  • Bridal Makeup - $125

Full face Makeup Application. Includes Airbrush and False Lashes. This is a 12 hour foundation depending on your activity. Please allow 1 hour for this service on wedding day.

  • Trial Run - $85

Trial run is highly recommended. This lets me get to know a little bit about you and your skin type. I would love to meet with you typically 2-3 months before your wedding day. False lashes included. We will go over looks that have inspired you, to help things run smoothly on the day of. My go to recourse is Pinterest! Please allow 1 hour for this service.

  • Formal Makeup - $85

Bridesmaids, Mother of the Bride, and any other guests who like to get Makeup services will get a full Makeup Application. Lashes included in price. Please allow 45 min for this service.

  • Partial Makeup - $55

If you would like to just play up your eyes, blush, and some lipstick, we can certainly do that! Sometimes flower girls would like some blush and lipgloss, I'm happy to include them as well.

  • False Lashes - $10
  • Air Brush Add On - $15

I use a silicone based airbrush foundation. Photographs beautifully! This is a water resistant formula that gives a flawless finish. Most of the time I like to go over the foundation with a very light coat using it more as a "Sealant" to keep everything in place.

  • Travel Cost - .58 cents per mile. This is the federal rate for 2019

If you are located more than 30 miles round trip from my location, there will be a Travel fee. This is due the day of your event as well as trial run.

  • Requirements

If your location is more than 30 minutes away, (on event day) I require a minimum of 4 clients. If you are an hour away, I require 8 clients.


Makeup Lessons - Want to know the basics on how to apply makeup? Lets schedule a session! Some topics we will go over: Contour/Highlight, Brows, Brushes, Eyes, and Teen Makeup if it applies to you!

  • Individual Lesson - $100
  • Group Lesson - $170+

2 people $85/each person

3-10 max $75/each person








Using Format